Kuidas oma madratsi eest hoolt kanda? - infoViking
Kuidas oma madratsi eest hoolt kanda (2)

Kuidas oma madratsi eest hoolt kanda?

Kas teadsid, et inimene veedab umbes kolmandiku oma elust magades? Seetõttu on kvaliteetse une tagamiseks oluline hoolitseda oma madratsi eest. Õige hooldus ja korrapärane puhastamine pikendavad madratsi eluiga ja aitavad säilitada selle head omadused. Selles artiklis jagame näpunäiteid madratsi hooldamiseks ja puhastamiseks.

Kaitse oma madratsit

Selleks, et tagada madratsi parem hügieen ja pikendada selle eluiga, tasub kaaluda kattemadratsi ja madratsikaitse soetamist. Need kaks toodet täiendavad üksteist suurepäraselt, pakkudes sinu madratsile parimat kaitset ja mugavust.

Madratsikaitse toimib esmase kaitsekihina, mis aitab tõrjuda mustust, tolmu ja kehavedelikke. See on eriti oluline allergikutele ja astmaatikutele, kuna aitab vältida tolmulestade ja bakterite kogunemist madratsisse. Enamasti on madratsikatted valmistatud veekindlast ja hingavast materjalist, mis tagab hea õhuringluse. Lisaks on need kergesti eemaldatavad ja masinpestavad, muutes regulaarse hoolduse lihtsaks.  Oluline on seejuures jälgida täpseid juhiseid, eelkõige veetemperatuuri. Pea meeles, et pesus võib madratsikate võrreldes algse suurusega veidi kokku tõmmata. Kate tuleks madratsile tagasi asetada niiskena, vahetult peale pesemist. Nii on võimalik taastada selle esialgne vorm ja suurus.

Kattemadrats lisab sinu voodile rohkem mugavust ja tuge, aidates samal ajal siluda madratsi võimalikke ebatasasusi, luues seeläbi ühtlase ning toetava magamispinna. Kattemadratsid on saadaval erinevates materjalides ja paksustes, mis võimaldavad igaühel leida endale sobivaima variandi. Soovitame kindlasti tulla Aatriumi Sisustuskaubamajja, et madratseid ja kattemadratseid ise järele proovida. Vaid isiklikult madratsil pikali olles saad aru, kas see toetab sinu keha ühtlaselt ja kas seal on hea pikutada ning und nautida.

Peapeale pööratud

Küllap oled kuulnud, et madratsit tuleb aeg-ajalt ümber pöörata, et see säilitaks oma kuju ning ei hakkaks ebaühtlaselt kuluma. Tegu ei ole pelgalt müüdiga, sest magades avaldab meie keha survet samadele madratsi osadele, mis ajapikku muutuvad pehmemaks ning võivad vajuda lohku. Selle vältimiseks soovitame madratsit pöörata ning keerata iga kolme kuu tagant.

Madratsi ümber pööramisel tuleks arvestada selle eripäradega, kuna mitte kõiki madratseid ei saa ümber pöörata või võib nende pööramine muuta madratsi omadusi. Näiteks võib ühel madratsi poolel olla kõvem ja teisel pehmem pind. Samuti on turul madratseid, millel on suve- ja talvepool. Selliste madratsite puhul on soovitatav iga kuue kuu tagant poolt vahetada, et nautida madratsi parimaid omadusi nii soojal suvekuul kui ka külmal talvekuul.

Kuidas oma madratsi eest hoolt kanda

Madratsi puhastamine

Kõige lihtsam viis madratsi puhastamiseks on kasutada tolmuimejat, mis aitab eemaldada madratsilt tolmu, tolmulestad ja muud võõrkehad. Madratsi puhastamisel tolmuimejaga tuleks kasutada pehmet otsikut, mis ei kahjusta madratsi kattematerjali. Samuti on oluline pöörata tähelepanu madratsi äärtele ja õmblustele, kuhu mustus ja tolm kipuvad kõige enam kogunema. Regulaarne ja põhjalik puhastus aitab hoida madratsi hügieenilise ja pikendab selle kasutusiga.

Kui madratsile tekib plekk, on oluline kiiresti tegutseda. Lihtsamad plekid on võimalik eemaldada niiske lapi ja õrna puhastusvahendiga. Tuleks vältida tugevaid kemikaale ja liigset märga, mis võivad madratsi kangast kahjustada ja plekke veelgi süvendada. Parima tulemuse saavutamiseks tupsuta plekki õrnalt, vältides hõõrumist, mis võib plekki laiali ajada või kangast rikkuda.

Kui sul on kodus olemas aurupuhastaja, võiksid aeg-ajalt sellega kogu madratsi üle aurutada. Aurutamine on efektiivne meetod tolmulestade ja bakterite hävitamiseks tänu kõrgele temperatuurile ja niiskusele. Aur, mis saavutab umbes 100 °C, tungib sügavale madratsi sisse, tapab tolmulestad ja bakterid, kuna need ei suuda sellistes tingimustes ellu jääda. See meetod on keskkonnasõbralik, kuna ei nõua kemikaalide kasutamist madratsi puhastamiseks. Seetõttu on aurutamine eriti sobilik allergikutele ning kõigile, kes eelistavad oma kodu puhastada loodussõbralikult ja keemiavabalt.

Õhuvannid madratsile ja kattemadratsile

Et vältida liigset tolmu ja niiskuse kogunemist madratsisse, on soovitatav seda regulaarselt iga paari kuu tagant õhutada. Selleks jäta lihtsalt magamistoas aken lahti ja eemalda voodist voodipesu. 

Kui võimalik, võiksid sa ka oma kattemadratsi kord aastas õue päikese kätte tuulduma viia. Värske õhk ja päikesevalgus aitavad hävitada baktereid ja eemaldada ebameeldivaid lõhnu, hoides sinu kattemadratsi värske ja puhtana.

Jälgi oma madratsi seisukorda

Hoia regulaarselt silma peal oma madratsi seisukorral ning kontrolli, kas sel on tekkinud mingeid kahjustusi või märke kulumisest. Samuti on oluline meeles pidada, et madratsi peal hüppamine või pikaajaline ja sagedane istumine selle serval võib mõjutada vedrusid ja põhjustada deformatsiooni.

Aga kuidas sa tead, millal on aeg vana madrats uue vastu välja vahetada? Kui ärkad hommikuti väsinuna, oled hakanud tundma allergilisi reaktsioone või märkad, et madrats on deformeerunud ja lõhnab ebameeldivalt, on see selge märk, et on aeg uus madrats soetada. Lisaks võivad tekkida lihasvalud ja -pinged, mis viitavad sellele, et praegune madrats ei paku enam piisavalt toetust ja mugavust.

Tule külasta Aatriumi ning soeta endale uus madrats eriti hea hinnaga. Leiad meie valikust just selle madratsi, mis pakub sulle parimat mugavust ja tuge!

Related Posts