Kuhu viia vana mööbel? - infoViking
kuhu viia vana mööbel

Kodus mööbli välja vahetamine võib inimestele palju rõõmu ja elevust pakkuda. Samuti ka oluliselt muuta kodu hubasemaks või jätta värskema mulje.

Suurim takistus mööbli vahetamisest rõõmu kogemisest on teadmatus, mida teha vana mööbliga. Mööbel on teatavasti igasugune praktiline sisustus tubades igas suuruses ning igas raskuses. 

Tihti vahetatakse mööbel välja rohkem soovist kui vajadusest. See tähendab, et niinimetatud vana mööbel on veel viisaka väljanägemisega ning igati kasutuskõlblik.

Seetõttu võib tekkida tõeline teadmatus, kuhu vana mööbel viia.

Õnneks on häid variante tänapäeval mitmeid ning levinumaid neist kajastame allpool.

Mööbli tüübid

kuhu viia vana mööbel 1

Kui aastakümneid tagasi oli täispuidust mööbel tavaline, siis tänapäeval toodetakse keeruliste tehnoloogiliste lahenduste tulemusel erinevat liiki mööblit. 

Enamus neist on aga soodsama tootmise nimel valmistatud erinevatest kergematest ning kiiremini kuluvatest materjalidest nagu plastik või mööbliplaat. 

Täispuit

Täispuidust valmistatud tooted on suutelised kasutuses olema mitmeid aastakümneid, kui see on toodetud kvaliteetsest korralikust puidust. 

Täispuidust mööblit on võimalik edukalt hooldada või lausa taastata. Puidust tooteid on võimalik lihvida, värvida ning detaile välja vahetada.

Muu materjal

Soodsama tootmise nimel kasutatakse puidu kõrval tänapäeval palju muud soodsamat ning kiiremini kuluvat materjali nagu plastik või saepuruplaat. Selliste materjalide kasutamise tõttu on mööbli hinnad suudetud madalale viia ning nende transportimine kergemaks.

Paraku aga kuluvad need materjalid märgatavalt kiiremini, kui naturaalne puit. Tihti pole võimalik ka detaile välja vahetada või mööblile värvi või lihviga värskemat muljet anda, mille tõttu toimub sellise soodsamast materjalist toodetud mööbli välja vahetamine kordades kiiremini

Kuhu viia vana mööbel

kuhu viia vana moobel 2

Vana mööbli utiliseerimise osas aitavad hädast välja erinevad ettevõtted. 

Nagu öeldakse: “Ühe mehe prügi on teise mehe aare.” Seetõttu võivad erinevate ettevõtete poolt pakutud erinevad lahendused olla kasulik viis vanast mööblist loobuda.

Sobiv lahendus on olemas igas seisukorras mööblile. Heas seisus mööbli eest on võimalik osa raha tagasi teenida, kehvas seisus mööbli ära andmise eest peale maksta ning vahepealset mööblit tasuta ära anda.

1. Taaskasutuskeskused

Taaskasutuskeskused võtavad enamasti vanu esemeid vastu täiesti tasuta ning panevad need soodsa hinnaga müüki. 

Enda poolt on vaja korraldada vaid mööbli äravedu ning sellest piisab, et vanast mööblist kergelt lahti saada. 

Sellistesse poodidesse mööbli viimise boonuseks on ka teadmine, et mööbel on ka tulevikus kellegi kasutuses.

Seega, kui mööbel on veel kasutuskõlblik, tasuks kindlasti kaaluda selle mõnda taaskasutuspoodi viimist, et sellest kiirelt hea eesmärgi nimel vabaneda. 

2. Komisjonipood

Komisjonipoodi mööbli viimist tasuks kaaluda, kui vana mööbel on kvaliteetsest materjalist või veel piisavalt heas seisus, et see veel palju raha väärt on.

Komisjonipoodi on võimalik müüki viia igasuguseid esemeid. Nagu nimigi ütleb, võtab pood müügi pealt omapoolse komisjoni. 

Seda varianti kasutades on aga risk, et mööbel ei pruugi müüdud saada ning seejärel tuleb uuesti selle murega tegeleda. 

3. Prügila

Prügila kui kõige äärmuslikum variant nimetatutest on mõeldud eelkõige täielikult kasutuskõlbmatuks muutunud mööblile. 

Jäätmejaama vastuvõttu viidud mööbli näol võib tegemist olla taastamatult katki läinud esemega või vana ja täielikult kulunud esemega. 

Prügilasse viies tuleb maksta tasu, mis arvestatakse mööbli kaalu järgi. Suurte ning raskete esemete puhul võib see summa olla parajalt suur. Sellel põhjusel soovitame enne prügilasse viimist kaaluda kõiki muid variante otsustades, kuhu viia vana mööbel.

Mida veel teha vana mööbliga

kuhu viia vana moobel 3

Eelmainitud tavapärasematele lahendustele lisaks on võimalik katsetada veel mõne huvitava viisiga, mis võib olla heaks lahenduseks mööblist vabanemisel.

Anda ära Facebookis

Facebooki või mistahes interneti platvormi kasutades on võimalik postitada pilt ja teha kuulutus enda poolt ära antavast mööblist. Äraandmise tingimuseks sisestatakse tihti, et mööbli saaja sellele ise transpordi korraldama peab.

Suurim boonus antud viisi kasutamisel on see, et mööblist huvitatud inimene sellele ise järele tuleb. Mööblile transpordi korraldamine võib suurte esemete puhul probleemne olla, kuid antud juhul on ka see probleem lahendatud. 

Ise müüa 

Hea müügi oskustega inimestel võib olla parim variant proovida mööbel ise maha müüa. 

Internetis

Niisamuti nagu internetis erinevatel platvormidel mööblit ära anda on võimalik, on internetti hea kasutada ka kasutatud esemete müügiks. 

Ajalehes

Ajalehe kuulutuste ostuks ja müügiks kasutamine on küll aja jooksul vähem populaarseks muutunud, kuid sellest hoolimata jälgivad tänapäeval ajalehe kuulutusi paljud inimesed.

Ajalehtede kuulutused ei ole ka kallid, mille tõttu selle variandi katsetamine ei nõua suurt riski.

Sõpradele/tuttavatele 

Tihti läheb suust-suhu info kiirelt levima ning võib õnnelikul kombel jõuda sellise inimeseni, kes vanat kummutit või diivanit parasjagu otsib. Seetõttu võid mainida näiteks külla tulnud sõpradele, et proovid enda mõnda mööblieset müüa. 

Taaskasutada

Kvaliteetset puidust mööblit on võimalik edukalt taastada. Mööbli restaureerimist on võimalik ka teenusena sisse osta. Restaureerimise tulemuseks on värske väljanägemisega unikaalne mööbel, millega teist samasugust leida pole võimalik. 

Teine variant on kasutada kulunud mööblit uuel otstarvel. Näiteks viia vana ja kulunud kummut garaaži tööriistakapiks. Sellistel lahendustel piirid puuduvad ja tuleb vaid enda leidlikkust kasutada

Kokkuvõte 

Valides, kuhu viia vana mööbel, tuleb eelkõige lähtuda antud mööbli seisukorrast ning kvaliteedist. Kvaliteetset mööblit on võimalik taastada ning anda sellele täielikult uus värske ilme. 

Heas seisukorras mööbli müümiseks on võimalik kasutada komisjonipoodi kui teenusepakkujat või proovida mööblit ise müüa ja testida enda müügi oskuseid. 

Tänu internetile on võimalik mööblist vabaneda ka kodust lahkumata. Seda näiteks mööbli ära andmisel Facebooki kuulutuse kaudu. 

Selge on aga see, et tänapäeval on piisavalt erinevaid variante, et erineva seisukorraga mööblist on võimalik kergesti vabaneda. 

Related Posts