Turunduskoolitused - infoViking
turunduskoolitus

Turunduskoolitused

Turunduskoolitused on tänapäeval paremini kättesaadavamad, kui kunagi varem. Internet on täis erinevaid turunduskoolitusi mida tehakse näiteks live webinaride näol, saad osta endale koolituse pileti ning minna koha peale kuulama või osta sootuks valmis lindistatud kursus. 

Kuna kursuseid on niivõrd lihtne teha, siis sellega kaasneb ka probleem. Väga palju on kursuseid, mis ei ole oma raha väärt või on keegi kopeerinud mingid nüansid kellegi teise pealt ning müüb seda ise edasi, teades ise turundusest praktiliselt midagi. 

Sellegipoolest on internet täis potentsiaali, millest saab igaüks kinni hakata. Läbi kursuste saab õppida endale täiesti uue vabakutselise töökoha. Lisaks on sellised kursused kasulikud veel igale ettevõtjale, kes soovivad saada uusi mõtteid ja ideid kuidas oma teenust või tooteid paremini turundada. 

turunduskoolitus

Miks on turundus koolitused vajalikud?

Turundust läheb vaja tegelikult elus absoluutselt igal pool. Läbi turunduse õpid ennast paremini väljendama, paremini inimestega suhtlema ning palju muud. Kui võtta turundus käiku ettevõtja perspektiivist, siis tegelikult avaneb läbi põhjaliku turunduse sulle maailm millel on meeletu potentsiaal. 

1. Sa õpid enda kliente paremini tundma

Paljud ettevõtjad arvavad, et nad teavad, kes nende niiöelda “unistuste klient” on ja kuidas neile läheneda. Sellegi poolest on 99% ettevõtete reklaamide müügisõnumid “osta minult, minu teenus on parim”. 

Kui läheksid turundusega natukene rohkem süvitsi, saad kõvasti tuunida enda müügisõnumit, pakkumist ning müüa inimestele, mis neid päriselt huvitab ja meeldib. Kui seda teha õigesti avaneb sinu ettevõte potentsiaal ka meeletule kasvule ning tulemused võivad olla väga üllatavad. 

2. Sa õpid paremini inimesi tundma

Kui sa tegeled pidevalt oma klientidega ning oled läbinud ka mõningad turundus kursused, siis võid avastada, et kuulad klientide muresid hoopis teise pilgu alt. Üritad pidevalt leida mooduseid kuidas oma toodet või teenust kliendile veelgi mugavaks ja paremaks muuta. 

Lisaks sellele tekib klientidel tunne, et sa reaalselt hoolid neist ning see annab neile väga palju positiivset tagasisidet just sinu tegemiste osas. 

3. Sa õpid kasutama sotsiaalmeedia turundust

Kui sa siiani pole sotsiaalmeediat kasutanud, siis veel ei ole hilja selle meeletu peoga ühineda. Sotsiaalmeedia ja internet on tänapäeval number 1 turundus kanal terves maailmas, kui sind onlines pole, siis sind praktiliselt ei eksisteeri.

Sotsiaalmeedia turundus kursuseid on tänapäeval väga palju ning neid saab väga soodsa hinnaga. Kindlasti tasub sellistesse kursustesse investeerida näiteks paarsada eurot ning õppida ära kuidas täpselt Facebooki reklaam ja muud sotsiaalmeedia platvormid töötavad.

Digiturunduses on meeletu potentsiaal ning läbi õigete oskuste saad sa kõik enda ettevõtte kasuks tööle panna. Lisaks õpid turundus koolitusel ära erinevad turundus nipid, kuidas ehitada tugevaid reklaame ning optimeerida oma vaatajaskonda nii, et iga euro tuleks kasumiga tagasi. 

4. Õpid tundma oma konkurente

Konkurentide tundmine turunduses on palju olulisem, kui sa arvatagi oskad. Kvaliteetne turuanalüüsi õpe on oluline, sest läbi selle sa reaalselt õpid ja saad teada mida teised sinu turul teevad. Saad teada nende pakkumisi, garantiid ja kuidas nad näiteks enda teenust pakuvad. 

Selline info annab sulle kõik eeldused selleks, et saaksid teha vajalikud muudatused ning muuta enda teenuse palju paremaks ja kliendile mugavamaks. Põhjalik analüüs annab sulle veel ülevaate kliendi hindadest ning kuidas nad midagi täpsemalt hinnastavad. 

turunduskoolitus

Milliseid turundus koolitus tehakse?

Kuna turundusmaailm on internetis ning jaguneb paljudeks erinevateks teemadesk, siis tehakse ka igale platvormile eraldi turundus koolitusi ning igaüks leiab endale midagi uut ja huvitavat. 

Tänu sellele on võimalik viia ennast kurssi väga paljude eri võimalustega ning oma müügi potentsiaali veelgi suurendada! 

Õpi sotsiaalmeedia spetsialistiks

Läbi selle kursuse õpid haldama erinevaid sotsiaalmeedia kontosid. Õpid tootma sisu, looma strateegiad ning erinevaid kampaaniaid, kuidas ettevõtte kaasatust suurendada. Enamasti pannakse rõhku Instagrami ja Facebooki haldamisele, kuid tänapäeval on väga populaarseks saanud veel TikTok ja Snapchat. 

Läbi selle kursuse on võimalik sul luua endale täiesti uus töökoht ning seda ka näiteks vabakutselisena. 

Facebook reklaam

Seda kursust peaks võtma iga ettevõtja, kes natukenegi puutub kokku turundusega.. Sealt õpib erinevaid strateegiaid, kuidas reklaami funnelit üles ehitada, kuidas jagada näiteks oma päeva eelarvet, optimeerima erinevaid sihtgruppe jne. 

Lisaks õpetatakse tihti veel, kuidas parandada oma pakkumist ning tekitada inimestes intriigi, mis suunaks nad ostma.

Google reklaam

Google reklaam on turunduskoolitus, mis on kohustuslik igale ettevõttele. Kui inimestel pole võimalik sinu veebilehte leida, siis sind praktiliselt ei eksisteeri ning annad suure osa oma potentsiaalsetest klientidest vabatahtlikult konkurentidele. 

Google reklaami turunduskoolitused õpetavad sulle, kuidas sättida Googles kampaaniat, mis on Google puhul oluline ja kuidas valida näiteks märksõnu, mis tooksid enim tulu. Samamoodi on selline kursus kasulik eraisikule, sest kui saad reklaami tegemise täielikult selgeks, siis saab pakkuda ettevõtetele ise teenust. 

Erinevad müügi kursused

Midagi ei juhtu enne, kui on toimunud müük ning müük on ettevõttes kõige alus. Sellest tulenevalt on internet täis erinevaid müügi koolitusi. Hea müügimees oskab mitte ainult müüa vaid ka juhtida meeskonda, kes töötab ühise eesmärgi nimel. 

Kahjuks on ka internetis väga palju erinevaid müügi kursuseid, mis ei ole pädevad. Enne kui midagi ostma hakkad Googelda ja uuri selle inimese kohta, kes kursust läbi viib.