Kaasturundus ehk Affiliate Marketing - infoViking
kaasturundus

Kaasturundus

Kui öelda inimesele kaasturundus, siis ei pruugita tihti teemale kohe pihta saada, sest enamasti teatakse sellist mudelit inglise keelse nime all ehk affiliate marketing. Selline võimalus annab tegelikult võimaluse igal inimesel luua endale lisa sissetuleku allikas ning seda väga lihtsalt viisil.

Küll aga ei tähenda see seda, et tegu on lihtsalt rikkaks saamise skeemiga. Selleks, et saada kaasturunduses väga edukaks on vaja näha palju vaeva ning ennast sellesse ka pühendada. 

Selles artiklis tutvustame sulle parimaid kaasturundus võimalusi, mida see üldse tähendab ning millele alustades rõhku panna. 

Kaasturundus on meeletu potentsiaaliga äri- ja turundusmudel

kaasturundus

Kaasturundus või siis inglise keeles “affiliate marketing” on meeletu potentsiaaliga ärimudel, millega võivad lihtsad inimesed teenida oma igapäevatöö kõrvalt suuri summasid. Kui asja eriti tõsiselt teha on võimalik igal inimesel jõuda väga suurte müüginumbriteni.

Mudel koosneb tegelikult kolmest sammust.

 • Inimesed soovivad osta näiteks ilutooteid
 • Sull on kindla brändiga koostöö ning müüd nende tooteid edasi
 • Saad iga ostu pealt protsendi ning nii lihtne see ongi.

Suurespildis oled sa nagu edasimüüija, kuid enamus kordadel sa reaalselt müüdud toodet ei näegi. Ehk kui inimesed ostavad läbi sinu lingi, siis on võimalik raha teenida iga ostu pealt. Ettevõte saadab toote ise otse inimesele, kes selle tellis ja ongi kõik. 

Oleme sulle asja võimalikult lihtsaks teinud ning pannud kokku listi ettevõtetest, kellega on sul võimalik kaasturundust teha ning teenida raha täpselt nii kuidas ise soovid.

Antud artiklist leiad parimad ja kõige usaldusväärsemad kaasturundus võimalus pakkuvad ettevõtted. 

Mis on kaasturundus ehk affiliate marketing?

Teisisõnu võib kaasturundust kutsuda ka tegelikult partnerlusprogrammiks. Selline programm hõlmab endast tavaliselt võimalust müüa edasi mingi kindla brändi tooteid ning samal ajal teenida iga ostu pealt kindel protsent iseendale. Selline soovitusprogramm on kasulik nii ettevõttele kui ka edasimüüjale.

Mida rohkem edasimüüjaid on ettevõttel seda kasulikum on talle ning samal ajal annab ettevõte võimaluse inimesel müüa brändi tooteid, millel on taga juba kindel kliendibaas ja usaldus.  

Sellise mudeli üks suurimaid plusse on see, et kaotajaid tegelikult ei olegi. Võidab nii ettevõte, kui ka müügimees. 

Kuidas affiliate marketing töötab?

Kui leiad endale ettevõtte, kes pakub sulle huvi ning tema pakub ka onlines võimalust teha kaasturundust, siis tegelikult saab kogu asi alguse lingist. Iga inimene, kes müüb toodet või teenust edasi, saab endale isikliku lingi. 

See link aitab tegelikult jälgida inimese teekonda küpsise “cookie” näol. Küpsis aitab ettevõttel eristada selle, et milline koostööpartner kindla kliendi neile tõi. Protsess on lihtne, loogiline ja automatiseeritud. 

Hea on veel see, et selline küpsise süsteem võib sinu arvutis pesitseda lausa 90 päeva, mis tagab selle, et kui klient ostab alles näiteks kuu aja pärast, on sul endiselt võimalik raha teenida. 

kaasturundus

Kuidas aitavad teenusepakkujad sind?

Süsteem on tegelikult lihtne, ehk mida rohkem raha teenid sina, seda rohkem teenib ka ettevõte. Ehk suurespildis on ka nende huvi see, et sina saaksid nende tooteid edukalt turundada ja edasimüüja. 

Lisaks sellele pakuvad brändid sisu näiteks piltide ja videote näol, mis lihtsustavad sinul enda veebilehte või platvormi üles ehitada. Lihtne näite saab tuua näiteks Amazoni pealt, kus tegelikult paljud müüvad tooteid, mis nad on leidnud aliexpressist või alibabast. 

Eestis sellise asjaga tegelemine tähendab veel seda, et sina kunagi seda toodet ei näe ning kogu saatmise ja kohaletoimetamise eest vastutab amazon. 

Kaasturunduse mõttes on hea veel see, et läbi ettevõtte tuleb positiivset tagasisidet ja palju muud infot, mis aitab klientides usaldust luua. Ehk sisuliselt sa müüd tooteid, mis on juba populaarsed ning nende müümine on lihtsam. 

Nõustamine

Nõustamine ja abistamine sõltub tegelikult täielikult brändist, kellega koostööd hakkad tegema, aga suurespildis jaguneb see kahe asja vahel

 • Kuidas seadistada üles oma müügiplatvorm/veebileht?
 • Kuidas inimestele efektiivsemalt toodet müüa ning milline võiks olla müügitsükkel.

Müügiplatvormi rajamise võimalusi on küll väga palju erinevaid, alustades näiteks sotsiaalmeedias instagramist, lõpetades tavalisel veebilehel.

 Kui kasutada veebilehte, siis tuleb sellega kuidagi inimestele nähtav olla ning sellepärast võid osadelt ettevõtetelt leida erinevaid õpetusi, kuidas teha SEO´d ja optimeerida oma veebilehte vastavalt otsingumootorile. 

Parimad platvormid affiliate marketing võimalusteks 

Kui otsida parimaid ja suurimaid affiliate võimalusi, siis tuleks minna Eestist välja ning uudistada natuke välisturgu. Panen siia väikese listi populaarsematest platvormidest, kus on hästi palju erinevaid võimalusi kaasturunduseks. 

 • Amazon
 • ShareASale
 • CJ Affiliate
 • Avangate Affiliate Network
 • ClickBank
 • FlexOffers
 • Walmart Affiliates
 • eBay Partner Network

Nendel platvormidel on tegelikult meeletult erinevaid võimalusi ning igaüks saab sealt leida endale sobiva. Läbi kõikide platvormide on võimalik teenida raha, tuleb vaid lihtsalt näha vaeva ning sellega pidevalt tegeleda. 

kaasturundus

Kuidas sellega alustada ja millega arvestada?

Alustada tuleks sellest, et valida endale meelepärane toode millesse sa usud ning mida sa sooviksid inimestega jagada. Järgmise asjana tuleb luua platvorm, milleks võiks olla näiteks veebileht.

Kui sul on veebileht olemas, siis tuleb mõtlema hakata, kuidas sellele inimesi tuua ning kuidas need inimesed reaalselt ka sinu soovitatud toodet ostma panna? Kuna tavaliselt alustatakse affiliate turundusega lihtsalt hobiprojektina, siis raha reklaami alla ei panda.

See viibki selleni, et tuleks ära õppida SEO optimeerimine, mis aitab su lehe tuua Googles orgaaniliselt välja ning viia sinu toode või teenus iga päev uute inimesteni tasuta. 

Kindlasti arvesta sellega, et see ei ole kiirelt rikkaks saamise skeem vaid sellega tuleb näha vaeva ning väga palju panustada.