Sporditeipimine - infoViking
Sporditeipimine

Sporditeipimine

Sporditeipimine on üks levinumaid viise, millega toetatakse erinevaid piirkondi mis on juba vigastada saanud. Üks kõige levinumaid piirkondi mis vajab vigastuse korral sporditeibi paigaldust on hüppeliiges. 

Ühtlasi on sporditeibi paigaldamine kasulik ka sellepärast, et vältida juba paranenud piirkonna uuesti vigastamist. Samuti on sporditeipimine kasulik ka erinevate pisemate vigastuste korral, sest läbi selle on võimalik näiteks võistlustel või mängudes jätkata. 

Kindlasti peaks teipimise ja vigastuse tõsidust hindama professionaalne füsioterapeut või muu spetsialist, kes oskab nii teipi paigaldada ning aru saada, kui tõsine vigastus antud hetkel on. Arvestama peaks sellega, et sporditeip saab kindlas piirkonnas olla ainult maksimaalselt 6 – 8 tundi, sest ta piirab piirkonna ainevahetust. Võrreldes sporditeipimist kinesioteipimisega, siis kinesioteip võib peal olla koguni 10 päeva.  

Kindlasti tuleb meeles pidada seda, et ilma põhjuseta teipimine on keelatud ning samuti tuleb teipimisel kindlasti kasutada õigeid meetodeid ja nippe. Enne teipimist tuleb arsti või terapeudi poolt panna paika kindel diagnoos. Arvestama peaks veel sellega, et teipimine ei ole kunagi asendus ravile.