Ultraheliravi: Millal kasutada ning mida on oluline jälgida?
Ultraheliravi

Ultraheliravi

Ultraheliravi, mis on tuntud ka kui ultraheliteraapiana on üks populaarsemaid protseduure millega on võimalik ravida erinevaid vigastatud kudesid. Ultraheliaparaat edastab ise kudedesse ultrahelilaineid mis on inimkõrvale tänu oma väga kõrgele sagedusele kuuldamatud.  

Tegelikult on ultraheliravi tänu oma positiivsetele omadustele kasulik väga paljudele. See aitab parandada nii lümfi- kui ka vereringet ning samuti suudab eri piirkondades turseid vähendada. Tänu tema heale termilisele toimele saavad laieneda ka palju sügavamal asuvad veresooned.

Millal kasutada?

Ultraheliravi on ideaalne erinevate liigeste, kõõluste või närvide ravi puhul. Samuti aitab see ka lihaseid ravida ning erinevaid kroonilisi ja tugevaid liigesepõletikke. Peale liigesepõletiku aitab see ka liigesejäikuse kui ka liigesevalude ja lihasrebestuste ja valude korral. Lisaks aitab antud protseduur ka väga hästi raskematest haavadest taastuda ning suudab ravi protsessi kõvasti kiiremaks muuta.

Vastunäidustused

Suurespildis on tegu küll väga turvalise protseduuriga, siis reaalsuses on ka momente millal ultraheliravi nii kasulik ei ole. Üldiselt tuleks seda vältida rasedatel ja tõsistel haigetel inimestel, kellel võib esineda näiteks tuberkuloos või hoopis vähk. Eemale tuleks hoida ka erinevate nakkus ja südamehaiguste puhul.