Lumekoristus - infoViking
lumekoristus

Lumekoristus

Eesti talved on väga äärmuslikud, kas on lumerohked või täiesti lumevaesed. Kui hommikul ärgata ja vaadata aknast välja, siis  talvise imedemaa nägemine on üks võrratu tunne. Kuid lumi toob kaasa endaga ka ülesandeid, mida peab täitma. Kõnniteede lumest ja jääst puhtana hoidmine on talvel oluline tegevus.

Lumekoristus: selle all mõeldakse kõiki talvega seotuid töid ehk jääpurikate eemaldamine, lumetõrje, jäätõrje, katuste-,teede-, parklate puhastamine.

Hind: Lumekoristuse hind sõltub täielikult teenusepakkujast ja nende sätestatud hindadest. Varieeruvus on iga ettevõttega.

Miks on lumekoristus tähtis?

lumekoristus

Lumi on võrratu aga selleks, et liikuda peab selle eest ka hoolitsema. Probleemid algavad siis, kui öösel sadanud lumi on teed kõik kinni katnud ning autoga tööle kiirustades jääd lume sisse kinni. 

Peale selle, et teed ja liiklus on kinni, siis ilma lumekoristuseta koguneb suur hulk lund katustele ja hoonetele, mis sulades muudab olukorra väga ohtlikuks. Kuna lumi muutub sulades mitu korda raskemaks, siis on see tõeline oht hoone konstruktsioonile. 

Seega, kui lumi kuhjub katusetele, tekivad jääpurikad ja tänavad muutuvad libedaks. Oluline on keskenduda varakult lumekoristusele, et vältida ohtlikke olukordi.

Jäätõrjest

Jää tekib peale sula ning need võivad kujuneda talvel ohtlikuteks. Eriti problemaatilised on jääpurikad, mis on hoonetel katuste ääres ja langevad sealt ettearvamatult alla. See muudab jalakäijate ning alla parkivate autode olukorra ohtlikuks.

Libeda – ja lumetõrje – selleks, et talviti oleksid teed läbitavad ja saaks  liikuda nii jala, kui autoga, siis tehakse selleks vajalik lumetõrje. Eestis teostatakse seda liiva, killustiku ja soolaga. 

Kust tuleb lund koristada peamiselt?

lumekoristus

Peamised kohad kuhu lumi kogub on katused, tänavad, hoovid, parklad ja ka elektriliinid.

Katused

Katusele kogunenud lumi muudab selle ohtlikuks nii elanikele, kui ka hoonele endale. Sageli on katused need, kuhu lumi kuhjub ja mille koristamisele ei pöörata kohest tähelepanu Meie heitlikud ilmaolud muudavad lumemassi raskeks ja tekitavad ohtlikke olukordi

Varajane lumekoristus katustelt on oluliselt lihtsam ja kiirem kui seda teha peale sula. Kõige keerulisem on lund eemaldada, siis kui on olnud sula ning läheb uuesti külmaks. 

Soovitav on varakult mõelda enda hoonete katustele, eemaldada sealt ka jääpurikad ning hoolitseda selle eest, et jalakäijatele ei muutuks langev lumi ohtlikuks. Kahjustada võivad saada nii autod,kui ka inimesed.

Tänavad, hoovid ja parklad 

Olenevalt ilmaoludest vajavad lumekoristust tiheda liiklusega tänavad/teed, kas siis kord nädalas või iga päev.

Tänavate ja parklate lumekoristus on nii linnades kui maakohtades planeeritud, aga enda hooviga peab iga indiviid ise tegelema.

Mida tuleb jälgida lund koristades?

  • Lumekoristamisel otseselt lumi ära ei kao vaid see kuhjatakse kuhugi kokku. Lumerohke talvedega ei saa lund lükata ja kuhjata tee äärtesse, sest vallid kerkivad liialt kõrgeks. Seega on oluline, et ei kuhjata ühte kohta liialt suurt lumevalli.
  • Teiseks on oluline jälgida katustelt koristamist: tuleb tagada ohutus nii katusel olijatele, kui ka seal all kõndivatele ja sõitvatele inimestele. Ohutus on kõige olulisem aspekt lumekoristamise juures.
  • Libedus – lumekoristusel tuleb jälgida libedust. Kui tegeleda juba sulalumega, siis järgmisel päeval võib kogu koristatud alal olla suur liuväli. Oluline on hoolitseda selle eest, et saaks teostada ka jäätõrjet ning muuta tänavad inimestele käidavaks.

Miks tellida teenusena?

Lumekoristuse tellimine annab endale aja,et tegeleda millegi muuga. Peamine põhjus on vabadus. Lumega tegelemine võtab aega, eriti, kui on tihedad lumesaju päevad.

Hoovist ja teedelt on lumekoristust teostada lihtne ning enamustel on selleks olemas vajalikud vahendid, aga problemaatiliseks kohaks võib saada katus. 

Korterid, kõrged eramud ja büroohooned – need võivad olla rasked, kuhu enda jõuga minna. Selleks, et teostada sellises kohas lumekoristustöid on vaja vastav turvavarustus.

lumekoristus

Lumekoristus teenuse tellimise meelespea 

Kui tellida endale lumekoristus teenust, siis on vaja meeles pidada paari asja, mida võiks järgida. 

  1. Vastav varustus – lume ja libedaga võib olla ohtlik ning selleks, et ka katusel saaks turvaliselt olla on vaja varustust. Ettevõte peaks ka seadmeid igapäevaselt kontrollima, et tagada nende nõuetekohane toimimine. Probleemi korral peaksid neil olema varumasinad, et ei jääks tööd pooleli. 
  2. Palka ettevõte keda usaldad – vali ettevõte, mis keskendub kvaliteetsele tööle, kiirele tööajale, ohutusele ja aitab saavutada just selline tulemus nagu soovid. Kui sul tekib kahtlus ettevõtte ohutustehnika, töötajate ja maine osas, siis otsi keegi teine. 
  3. Tee selgeks, mida on vaja täpselt teha – kuna sina tellid teenust, siis tee selgeks mida on vaja teha ja mis on sinu ootused teenust tellides. See tähendab seda, et saad juba eos ettevõttele enda soovidest teada anda ning nad oskavad ennast paremini ette valmistada. 
  4. Küsi ja uuri – parim viis arusaamaks, kas ettevõte sobib sulle on neile helistada ja uurida mida nad pakuvad ning mis hinnaga. Kvaliteetne teenusepakkuja annab sulle kogu vajaliku info ning vastab kõikidele küsimustele ja probleemidele.

Leia endale parim lumekoristuse teenusepakkuja

Vali endale meelepärasem hinna ja kvaliteedi suhtega teenusepakkuja, kes teostab töid lumekoristuse valdkonnas.