Liikluskindlustus ja kaskokindlustus ehk mida iga autojuht peaks nendest teadma - infoViking
COOP liikluskindlustus ja kaskokindlustus

Liikluskindlustus ja kaskokindlustus ehk mida iga autojuht peaks nendest teadma

Liikluskindlustus on Eestis sõiduki omanikele kohustuslik sõidukikindlustus. See tähendab, et kui sul on auto, mis osaleb liikluses, siis peab sellel olema ka kehtiv liikluskindlustuspoliis. See nõue kehtib nii eraisikute kui ka ettevõtete omandis olevatele sõidukitele. 

Nimelt katab liikluskindlustus kahjud, mida oled oma sõidukiga põhjustanud teisele isikule või tema varale. Näiteks kui sa parklas kogemata teisele autole otsa tagurdad, siis hüvitab liikluskindlustus teise auto remondikulud ehk kannataja poole isiku- ja varalise kahju. 

Siinkohal on aga oluline märkida, et kõige tavalisem liikluskindlustus ei kata paraku õnnetuse tekitaja varalisi kahjusid. Ehk siis sel juhul ei korva kindlustus sulle sinu auto remondikulusid. 

Missugused sõidukitele mõeldud kindlustused on olemas?

Eestis on saadaval kaks peamist sõidukitele mõeldud kindlustustüüpi – kohustuslik liikluskindlustus ja vabatahtlik kaskokindlustus. Kohustuslik liikluskindlustus on iga sõiduki jaoks seadusega nõutav ning liikluskindlustuse leping tuleb sõlmida ka juhul, kui sõidukil on juba kaskokindlustus olemas.

Kaskokindlustus katab aga kõik sinu sõidukiga seotud kahjud, olenemata sellest, kas need on põhjustatud liiklusõnnetusest, vargusest, tulekahjust või loodusõnnetusest. Seega pakub kaskokindlustus sõiduki omanikule laiemat kaitset kui tavaline liikluskindlustus. Hinna poolest on kasko kallim ning kaskokindlustuse puhul tuleb arvestada ka omavastutusega. 

Mis asi on kaskokindlustuse omavastutus?

Kaskokindlustuse omavastutus on summa, mida kindlustusvõtja ehk antud juhul sina,  pead ise maksma, kui sõidukiga peaks juhtuma õnnetus. See summa on kindlustuslepingus fikseeritud ja sõltub kindlustusandjast. Näiteks kui omavastutus on 200 eurot ja kindlustusjuhtumi kahjusumma on kokku 4000 eurot, siis sina maksad sellest 200 eurot ning kindlustus korvab ülejäänud 3800 eurot.

Seega on nii kaskokindlustus kui ka kohustuslik liikluskindlustus mõlemad sõidukijuhi jaoks vajalikud kindlustused. Pea lihtsalt meeles, et kohustuslik liikluskindlustus kaitseb sind korvates kahjud kannatanule, kui oled oma sõidukiga ise liiklusõnnetuse põhjustanud. Kaskokindlustus on aga pigem sinu enda sõiduki kaitseks, olenemata sellest, kas õnnetuse põhjustajaks olid sina ise või keegi teine.

Millist kindlustust valida?

Liikluskindlustuse valimisel on oluline arvestada järgmiste punktidega:

Sõiduki väärtus – kaskokindlustus tasub sõlmida juhul, kui sul on uus ja kallis sõiduk või kui auto kuulub ettevõttele. Kaskokindlustus aitab katta kahjud sõltumata sellest, kes oli liiklusõnnetuses süüdi. Tasub veel teada, et liisinguautode puhul on kaskokindlustus kohustuslik.

Sõiduki vanus – kui oled ettevaatlik ja kohusetundlik juht ning sinu sõiduk ei ole enam esimeses nooruses, võid valida kohustusliku liikluskindlustuse ilma kaskota.

Eelarve kindlustuse hind sõltub sõiduki väärtusest, sinu liikluskäitumisest ning loomulikult ka kindlustusandjast. Seetõttu on oluline leida endale sobiv tasakaal kindlustuse kaitse ja selle maksumuse vahel. Selleks puhuks on mõistlik kasutada kindlustusmaakleri abi, kes võrdleb kindlustusseltside pakkumisi ning leiab sinu jaoks parima variandi. Nii säästad sa oma aega ja ka raha.

Liiklus- ja kaskokindlustuse sõlmimine

Liiklus- ja kaskokindlustuse sõlmimine on lihtne ja kiire ning seda kõike saab mugavalt teha internetis. Coop Kindlustusmaakler pakub kindlustusi nii eraisikutele kui ka ettevõtetele.

Meie juurest leiad kuni 8 erineva kindlustusseltsi hindade võrdluse. Sul on võimalik on valida nelja erineva kindlustusperioodi vahel: 1 kuu, 3 kuud, 6 kuud ja 1 aasta, et leiaksid just enda või oma ettevõtte jaoks sobivaima lahenduse. Küsimuste korral oleme alati valmis aitama!

Ohutut liiklemist!

Ettevõtted | Finants ja kindlustus


Related Posts