Uued kinnisvaraarendused Tallinnas 2024 aastal - infoViking
Mida teha tallinnas - vanalinna vaateplatvorm

Uued kinnisvaraarendused Tallinnas 2024 aastal

Tallinn ja selle lähiümbrus pole kunagi arenenud sellise kiirusega nagu viimase 10 aasta jooksul ning 2024. aastal jätkub senine arendustrend sarnasel tempol. Hoogne kinnisvaraarendus toimub sisuliselt igal nurgal: alates kesklinnast kuni linnaäärsete uute kvartalite või äripiirkondadeni.

Alljärgnevalt toome välja mõned kõige olulisemad uued kinnisvaraarendused, millel tasub järgnevatel aastatel silma peal hoida, eriti, kui otsid parasjagu uut kinnisvara kas kodu või kontori tarbeks.

Kristiine linnaosa uued elamispinnad

Kinnisvaraarendaja Eco Advice Kinnisvara andis 2023. aastal teada mitmest projektist üle kogu Tallinna, ent ühed kõige märkimisväärsemad uued projektid täidetakse Kristiine linnaosas.

Arendajal on plaanis ehitada kodused korterid Siidisaba tänavale, luues kodu suisa 12 pere tarbeks. Kõikide korterite sise- ja välisdisainis on silmas peetud Kristiine aedlinna sooja ja perekeskset olemust, mistõttu on kõik korterid varustatud ka rõdu või terrassiga. Sama arendaja loob Räägu tänavale uued ridaelamud, mis on eelkõige mõeldud noortele peredele: majadele luuakse terrassiala ja isiklik hooviala koos laste mänguväljakuga.

Eco Advice on parasjagu plaanimas teisigi arendusi üle kogu linna. Lisaks mainitud Kristiine arendustele on eriti märkimisväärne veel Merevaate residents. Sepa tänaval asuv Merevaate residents on kavandatud Kopli liinide rannapromenaadi rajooni koos haljastatud nõlvaga.

Hipodroomi kinnisvaraarendus

2024. aasta alguses tuli välja uudis, mis pani paljude südame kiiremini põksuma: üks Tallinna enim oodatud, vaieldud ja ihaldusväärsemaid kinnisvara projekte saab lõpuks kopa maasse löödud. 

Hipodroomi ala on pikka aega olnud nukras seisus ning mitmeid aastaid on käinud vaidlused ja kõnelused selle osas, millise ilme Tallinna hipodroom lõpuks saab. Plaanide järgi tekib praegusele Hipodroomi alale Eesti suurim büroohoone ning suisa 1000 korterit, mis tähendab ühtlasi, et tegemist on Tallinna ühe suurima kinnisvaraarendusega – selle eest hakkab hoolt kandma suisa kolm arendajat.

Ehkki Hipodroomi kinnisvaraarendus tähendab seda, et hobuste võidujooksud ja võistlused paraku lõppevad, toob suur büroohoone jällegi palju uusi võimalusi. Kes teab: võib-olla on Hipodroomi uues büroohoones varsti hoopis Jalla Casino uus kontor? Mis oleks poeetilisem, kui mõne kasiino- või kihlveokontori kontor vana Hipodroomi alal? 

Hipodroomi arendust juhib ettevõte nimega Reterra ning ärikvartali suuruseks on plaanitud suisa 130 000 ruutmeetrit. Oma huvi saab registreerida juba praegu, ent mõistagi võtavad ehitustööd veel hulga aega.

Tallinna keskturu arendus

Hipodroomi ala pole ainus Tallinna krunt, mis on pikka aega olnud paljudele pinnuks silmas. Teine oluline piirkond, mille seisund ja üldine olemus on leebelt öeldes kehv, on Keskturg. Ehkki kesklinna tuiksoonel, on Keskturg juba aastaid olnud seisundis, mida ei julgeks ühelegi turistile õigupoolest näidatagi.

Õnneks saab aga kogu Keskturu rajoon uue ilme: keskturu asemele tulevad värsked elamu- ja ärihooned ning mõistagi ka värskendatud turukompleks. Esteetilise ja peresõbraliku atmosfääri jaoks luuakse ka jalgrattapark ning säilitatakse haljastus.

Keskturu lähedusse rajab 8-kordse moodsa elamu- ja ärihoone Avalon, kes on saanud projekti arendamisel inspiratsiooni Manhattanist. Praeguse plaani kohaselt valmib hoone 2025. aasta lõpuks ning muuhulgas kasutab hoone päikesepaneele keskkonnasõbralikuma energialahenduse jaoks.

Uus-Veerenni Ärimaja arendus

Veerenni rajoon on juba viimase 5-7 aasta jooksul võtnud täiesti uue ilme: kui veel kümmekond aastat tagasi oli suurem osa rajoonist tühi või täidetud vanaaegsete puumajadega, siis nüüd kaunistab Veerenni piirkonda peresõbralik uus korterelamute kvartal, rääkimata mitmetest uutest ärihoonetest, kuhu on kontori sättinud kümned ettevõtted.

Merko hakkab aga ehitama Pille 16 aadressile värsket ärihoonet, mis hakkab pakkuma üle 10 000 ruutmeetri jagu büroopinda ning asub sisuliselt kiviviske kaugusel teistest suurtest Veerenni büroohoonetest (sealhulgas Confido). Ärimajale on planeeritud 12 korrust, sealhulgas üle 1000 ruutmeetri toitlustuspinda ja kuni 1600 ruutmeetri jagu spordikeskuse pinda.

Golden Gate büroohoone

Kõik, kes on Tallinna kesklinnas Rotermanni kvartali läheduses jalutanud, on juba kursis Golden Gate arendusega, mis on kiirelt kerkimas. 2025. aastal valmiv büroohoone Ahtri tänaval hakkab justkui ühendama Rotermanni kvartalit ja sadamat. Asukohta arvestades ei saa salata, et Golden Gate ärihoonest saab üks kõige ihaldusväärsemaid büroosid, kuhu sätivad end paika ilmselgelt mitmed kõrgemal tasemel ettevõtted.

Golden Gate on kõige märkimisväärsem aga oma arhitektuuri ja üldmiljöö poolest. Ligi 20 000 ruutmeetri suurune hoone on suuremas osas kaetud klaaspinnaga ja on ülimalt valgusküllane.

Hoone nimi Golden Gate pole pandud ilmaasjata, kuna nii hoone üldine välimus kui ka kahe majapoole vahele planeeritud suur võlv, millest saab omamoodi värav kahe linnapoole vahele on kuldsetes toonides. Ilma liialduseta võib öelda, et Golden Gate on peatselt kesklinna üks silmapaistvamaid büroohooneid.

Need viis kinnisvaraprojekti on vaid mõned huivatavad näited. Tallinna üldine linnaplaan on muutumas erakordse kiirusega: igal nurgal on näha mõnda kraanat. Juba sel aastal valmib kesklinnas ka näiteks Arteri kõrghoone, millest saab kesklinna kõige kõrgem büroohoone.

Ettevõtted | Ehitus ja kinnisvara


Related Posts