Emadepäeva kingitused: 20 parimat kingiideed emale!
emadepäeva kingitused

Emadepäeva kingitused: 20 parimat kingiideed emale!

Tõenäoliselt hindad ja tähistad ema olemasolu terve aasta, kuid lisaks sellele on tehtud  eraldi päev, mis on loomulikult – emadepäev.

Emad on meile kõigile väga olulised inimesed, nemad on need, kes on meid kasvatanud selliseks nagu me oleme. Emadepäev ongi tegelikult emade auks pühendatud päev, mida ei tähistata ainult meil eestis vaid tegelikult kõikjal maailmas. 

Millal on emadepäev?

Igal aastal on kuupäevaliselt emadepäev veidi erinev. Nimelt emadepäev on liikuv püha ehk seda tähistatakse maikuu teisel pühapäeval. Emadepäev on ideaalne võimalus neile meelde tuletada, kui palju nad meile tähendavad. Seega tee märge kalendrisse, et see on maikuu teine pühapäev.

Kuidas/kust on emadepäev alguse saanud?

Ennekõige tuleb vaadata kaugesse minevikku. Emade tähtsust üldistasid iidsed kreeklased ja roomlased, kes pidasid pidusid emajumalannade Rhea ja Cybele auks, kuid kõige selgem tänapäevane emadepäeva pretsedent on varakristlik festival, mida tuntakse emade pühapäevana.

Kui mõelda sellele, et kust sai alguse tänapäeva emadepäeva traditsiooni, siis peab minema 20 sajandisse. Täpsemalt oli selleks Ameerika Ühendriigid, kus see asi alguse sai.

emadepäeva kingitused

Selle kõige taga on Anna Jarvi-s. Nimelt kui Ann Reeves Jarvis ehk tema ema ära suri, siis Anna  tegi esimese emadepäeva sarnase ürituse 1908 aastal. Anna Jarvis pidas emadepäeva algselt personaalseks ja rohkem peresiseseks tähistamise päevaks. Tema versioon algselt hõlmas valge nelgi kandmist ja ema külastamist või jumalateenistustel osalemist. 

Anna respekt ja töökus selle nimel, et austada ema oli nii võimas, et tollaegane president Woodrow Wilson otsustas sellest 1914. aastal teha riikliku püha. Kui emadepäevast sai riigipüha, ei läinud kaua aega, kui lillemüüjad, kaardifirmad ja teised kaupmehed selle populaarsusest kasu said.

Eestis korraldati esimene emadepäev 1922 aastal ja seda võib nimetada päevaks, kui see traditsioon jõudis meieni. 1928 aastal liikus see püha selliseks nagu see on tänapäeval ehk maikuu teisel pühapäeval hakati seda päeva pidama. 

Erinevad emadepäeva kingitused ja pidustused hakkasid tuure koguma 1936. aastal. Siis mindi teatrisse, osteti lilli, raadios hakati tähistama seda päeva vastava kavaga. Kahjuks ei peetud seda päeva riiklikult nõukogude ajal, aga samas sai sellest täielik perepüha, kus see sai väga olulise tähenduse.

20 parimat emadepäeva kingitust

emadepäeva kingitused

Igal aastal on teine mai pühapäev see, kus käib mõtteist läbi, et mis võiks olla küll parim emadepäeva kingiidee? Tegelikult on variante meeletult palju, aga iga aastaga kipub see ring järjest väiksemaks minema. Kui tahta midagi värsket ja uut, siis oleme välja toonud 20 ideed, mida kinkida emale.

1. Fotokruus

Emadepäeva kingitused

Fotokruus on äärmiselt lihtne ja põnev viis enda ema üllatada. Kruusi disainimise võimalusi on mitmeid ning tänu sellele saab isikupärastada kruusi selliseks, mis on ainulaadne ja see on ainult sinu emal. Mõtle milline hea tunne emal on, kui ta sealt hommikuti kohvi joob.

2. Personaalne t-särk

T-särgi puhul saab ema tervele maailmale näidata kui eriline ta on. Muidugi saab t-särgi humoorikaks teha, aga kui teha kauni disaini ja väljapaistmisega särgi, siis ema saab seda kanda igal pool. Seega ei ole see emadepäeva kingitus mitte ainult kaval vaid ka praktiline.

3.Lemmik ajakirja tellimus

Emadepäeva kingitused

Kas sa tead, mis on sinu ema lemmik ajakiri, aga mida ta endale tellinud pole? Kui teada, siis on sul võimalus teha emadepäevaks väike üllatus. Äärmiselt lihtne viis kuidas emale suure teene teha ning anda talle killuke sellest, mis talle meeldib. 

4. Parfüüm või lõhnaõli

Kas sul tuleb pähe mõni naisterahvas, kes ei hindaks head ja kvaliteetset lõhna? Ei tule, eks. Kuid lõhnaõli kinkides peab eelnevalt tegema uurimust ja veidi kontrolli, et mis emale meeldida võiks. Põhjus on selles, et lõhnasid on nii palju erinevaid ning sellega on alati 50/50 võimalus, et võib valesti minna. Küsi näiteks ema sõbrannadelt või uuri, mis on populaarsemad, mida naised kasutavad. 

5. Isetehtud kaart

Emadepäeva kingitused

Ema saab kindlasti iga päev mitukümmend e-kirja ja sõnumit. Aga millal oli viimane kord, kui ta sai kellegi poolt kaardi? Isetehtud kaart on tõeliselt armas ja hooliv viis näitamaks emale, kui väga sa talle korda lähed. Kaart on odav viis kingi tegemiseks, aga see on väga personaalne ja nõuab sinu enda aega ning pühendumist. 

6. Lõhnaküünlad

Emadele meeldib kui kodu on korras, ilus ja lõhnab hästi. Küünal on üleüldiselt väga armas ja romantiline kink. Kuigi tänapäeval asendab elekter küünla funktsiooni, siis ei ole küünal populaarsus ega praktilisus kuhugi kadunud. Küünaldel on eriline tähendus. Lõhnaküünal kiirgab lisaks valgusele ka mõnusat armooni, mis annab toale omapärase kujutluse. 

7. Foto koos raamiga

Emadepäeva kingitused

Foto koos raamiga on ideaalne emadepäeva kingitus. Miks? Sest sellel on väga eriline tähendus. Pilt on midagi, mis on väärt rohkem, kui tuhat sõna. Aastad mööduvad, aga piltidel on imeline jõud loomaks mälestusi hetkedest.

Kui sul on suur pere, siis saad emale erilise pildi teha, kus kõik pereliikmed on koos. Usu meid, emal on väga hea meel näha, et kõik pereliikmed on koos pildil, kus ta saab seda teinekord vaadata. 

8. Fotoalbum – koos piltidega

Kui sul on hulganisti fotosid, mis sobiks emale kinkida, siis fotoalbum on ideaalne kink. Fotoalbum on järgmine samm ühele fotole, mis on ka ära raamitud. Fotoalbumisse saad panna sisse enda südame ja panna kokku pika mälestustetera.

Fotoalbum nõuab rohkem tööd ja vaeva, aga see kõik on seda ka väärt. See on tähendusrikas ja meeldejääv ese, mis leiab suure tõenäosusega enda tee ka järgmistele põlvedele. 

9. Käevõru

Emadepäeva kingitused

Käevõrude võimalusi on mitmeid. Seda saab poest osta ning samuti ka ise teha. Isetehtud ja meisterdatud käevõru on väga hinnalise tähendusega ning võib olla palju parem kingitus, kui kallis ehe poest. Samas kui teada on, et ema on alati tahtnud mingit käevõru saada, siis on see ka kindlapeale minek.

10. Kinkekaart

Kui ei ole mõtteid, et mida emadepäeva kingituseks teha, siis üks kõige paremaid lahendusi on kinkekaart. Muidugi on kinkekaardi valikuid mitmeid ning saad valida, mis emale kõige enam meeldida võiks. Samas saab katsetada ja viia ema mugavustsoonist välja näiteks langevarjuhüppega.

11. Väike kodutehnika

Emadepäeva kingitused

Emad on need, kes hoolitsevad kodu eest enim. Oleks ju hea kui emal oleks lihtne ja mugav kodus toimetada ning asjad oleksid rohkem automatiseeritud.. Kingi väike kodutehnika mida tead, et ema väga tahab, aga kahjuks hetkel pole. Ennekõike on selline emadepäeva kingitus praktilise väärtusega.

12. Ürituse piletid

Millal oli viimane kord, kui ema sai enda kiirete nädalate keskel aega leida, et mõnele üritusele minna? Kingi talle see võimalus, et ta saaks minna välja  teatrisse, kino või kontserdile head muusikat nautima. Kingi elamus!

13. Raamat

Emadepäeva kingitused

Kõik ei ole lugejad ja raamatusõbrad, aga need kes on need ka hindavad raamatute tähtsust. Kui on teada, et emale meeldib lugeda, siis kingi talle raamatu. Alati ei pea ühte raamatut kinkima vaid mine poodi ja võta paar raamatut. Nii jätkub emale pikemaks ajaks lugemist.

14. Kehahoolitsus komplekt

Kui mõelda üldiselt naiste peale, siis kehahoolitsus komplekt on midagi, mida võib alati kinkida. Naised hoolitsevad enda keha eest ja näevad sellega vaeva. Seega kvaliteetne komplekt on igati teretulnud iga ema puhul.

15. Pleed

Emadepäeva kingitused

Pleed on kasulik ja hooliv kink igas mõttes. Tegu on mugava ja vajaliku sooja andva vahendiga, kui istuda ja nautida hetke. Pleedi on ideaalne kasutada näiteks kaunil suveilmal terrassil olles, kus on veidi jahe ja tahaks midagi kerget peale panna. Samas on pleed ideaalne kaaslane ka külmadel ja kargetel talveõhtutel, kus tahaks endale õhukest pleedi peale panna, et istudes soe oleks. 

16. Koos teatrikülastus

Võta ema ning mine koos temaga teatrisse. Nautige õhtut ning fantastilist teatrietendust. Kui teil on emaga sama maitse, siis ei ole vaja palju vaielda ega mõelda. Kui aga maitse on erinev, siis mine selle järgi, mis emale meeldib või leidke kuldne kesktee.

17. Lilled 

Emadepäeva kingitused

Lilled on kõige geniaalsem ja lihtsam viis emale meelde tuletamaks, et ta on oluline. Kingi emale tema kõige lemmikumad lilled ja sa näed, kuidas päev on koheselt korda läinud. Emad ei taha tegelikult peeneid kinke vaid neile on oluline, et lapsed neid meeles peaks. Jäta meelde. Lihtsuses peitub võlu. 

18. Personaalne kaelakee

Kui tahad emadepäeva kingituseks teha midagi hinnalist, siis üks lahendus selleks on personaalne kaelakee. Selline kaelakee, mis on ainult sinu emal. Lase kaelakeele graveerida midagi olulist ja meeldejäävat.

19. Kommikarp

Emadepäeva kingitused

Kommikarp on hea viis emadepäeval kingituse tegemiseks, kui tahad teha midagi lihtsat aga samas maitsvat. Vali ema lemmikud kommid ning lisa sinna juurde veel ka lillekimp. Nii saad kohe kaks asja korraga emale kinkida. 

20. Hommikumantel

Kui oled juba tükk aega mõelnud, et mida kinkida emadepäevaks ja tead, et emal on hommikumantlit vaja, siis on lahendus olemas. Hommikumantel on tõesti hea ja praktiline kink, sest emadele meeldib see ja hommikumantel leiaks kasutust igapäevaselt. 

Kokkuvõte

emadepäeva kink

Emadepäeva kingitused ei pea olema midagi kallist ega ääretult peent. Oluline on, et sellel kingil on tähendus ning mõte. Kui mõtteid ei ole ja ei oska midagi kinkida, siis vali mõni ülaltoodud ideedest ning muuda need omamoodi põnevaks.

Ettevõtted | Muu


Related Posts