Aasta koos infoVikinguga ja see on alles algus… [August 2022] - infoViking
infoViking august 2022

Aasta koos infoVikinguga ja see on alles algus… [August 2022]

Tõsi ta on, et täitunud on meie esimene eluaasta ning samuti oleme endiselt olemas. Olgugi, et olnud mitmeid mõõnasid, pettumusi ning miinuseid on see äri siiani elav. Ei ole me sattunud sellesse kurba statistikasse, mis ütleb, et ligikaudu 80% alustavatest ettevõtetest lõpetab tegutsemise juba enne esimest aastat.

Siiani me jõudsime ning jätkub rammu ka edaspidiseks! 

Kuidas on meil läinud, mis seis praegu on ja mida võib lähitulevikus oodata? Sellest juba lähemalt allpool ning lubame, et sellel korral jääd sa juba uut kokkuvõtet ootama!

Esimese aasta numbrid

Eelmise aasta septembris, kui alustasime nägime enda ees möödunud kuu (August 2021) külastatavuse numbreid. See oli 1,025 külastust. Toona oli see üsna soliidne number ning mehed tulemusega rahul. Liikudes nüüd aasta võrra edasi selle aasta Augusti kuuni on see number kasvanud 26,529 külastuse peale kuus.

Kasv on olnud 26 kordne!!

infoViking kasv

Saame tõdeda, et selle aasta jooksul oleme jõudnud umbes 1/10 eestlaste silmade ette, kuna meie lehel on käinud 131,810 erinevat kasutajat.

Kuidas need numbrid tulid?

Meie infoViking lehel on 340+ artiklit ning 160+ lehte ehk 500 võimalust külastajateni jõuda. Teisisõnu sealt need numbrid tulid. Alguses panustasime me kõik selleks, et blogi artiklid saaks tehtud ning meist said eksperdid ehituse, füsioteraapia, köögitehnika puhastamises, taimede istutamises ning paljus muus. Nüüd on meil kirjutajad, kes selle suure töö ära teevad. Nii see vundamendi ladumine terve aasta käis.

infoViking august 2022 - Martin ja Erki
Selleks, et kaks sammu edasi minna, peab mõnikord sammu tagasi astuma… Foto: Valmar Voolaid

Kust saada teavet ettevõtete kohta?

Valikus on vanad head variandid ehk siis Google ning muud äriregistrid, aga kas sa tavakliendina saad sealt kinnitust, et tegemist on usaldusväärse ettevõttega koos arvustuste ja tagasisidega. Väga palju leiaks Googlest, aga kas ikka kõige kohta?

Siin tõmbaks natuke erutust maha kuna pilt, mis teil ette tuli on veel meie visioon. Selle teostamiseks läheb tsipa aega… aga alustuseks tuleb lehele lihtsam versioon. Üldine informatsioon ettevõttest, millele hiljem järk-järgult hakkab ilmuma juurde mitmeid uuendusi, sealhulgas tavakasutaja liidestustega.

Aga sellest räägiks pikemalt juba siis, kui sul on sellest reaalne pilt ees ehk kui arendus selle kuu jooksul valmis saab. Järgmise kuu kokkuvõttes juba detailsemalt.

Miks me seda arendust teeme?

See täidab meie kauget eesmärki: olla Eesti suurim andmebaas ettevõttest, mis on suunatud tavakasutajale.

infoviking august 22 - Erki
Otsimas Haapsalust uusi võimlusi

Kuidas leida infoViking lehelt üles just seda õiget… infot?

Meie üks suurimaid nõrkusi terve aasta jooksul on olnud kasutajasõbralikkus. Muidu ise kõik sõbralikud tegelased, aga kahjuks see meie lehel niimoodi ei kajastu. Peame endale tuhka pähe raputama, kuna pole lehte veel nii suutnud üles ehitada, et meie külastaja leiaks just teda puudutava teema kiirelt üles.

Aga õnneks me ikka õpime ning oleme altid arenema.

Saime paika lehe uue struktuuri ning see saab olema palju lihtsam ja lollikindlam. Ei hakanud midagi ulmelist kokku keevitama, vaid läksime tagasi juurte juurde. Lühidalt – kõik valikud, mida sa näed hetkel menüüribal näed, kaovad. Alles jäävad suures pildis need kategooriad, mis hetkel asuvad nõuannete all.

See tähendab seda, et struktureerimine hakkab toimima kategooriate alusel. Näiteks, kui sinu huvi on fitness, siis leiad kõik seda teemat puudutava informatsiooni kategooria fitnessi alt. Sinna ilmuvad kõik artiklid ning samuti ka relevantsed ettevõtted, ehk kaks ühes.

Hetkel käib töö uute kategooria lehtede loomisega ning sarnaselt ettevõtete profiilidega on seda uuendust oodata juba sellel kuul.

infoviking august 22 - Silver
Selge siht silme ees!

Nüüd on selge, mis meie septembri plaanid on

Ees on ootamas tähtis kuu ning loodetavasti olete sama põnevil nagu meie (või vähemalt grammikese) kuna siit on midagi asjalikku välja koorumas. See võib olla millegi suure algus või hoopis järjekordne altminek… Seda me ausalt veel ei tea, aga kindlasti tegutseme vastavalt ning seda kas uue lahenduse edendamisega või uue variandi otsimisega.

Võidukalt edasi - infoViking
Võidukalt edasi

Lõpetuseks võib öelda seda, et on olnud alles üks tormiline aasta. Alguses ei olnud meil aimugi milliseks see kõik kujuneda võib, kuid mida aega edasi seda selgemaks on saanud meie siht ning võimalused. Meil ei ole selja taga just kõige edukamad kuud (aasta), kuid läbi tahtejõu ning uute võimaluste otsimisega on meie meeskond endiselt siin ning kirjutame kuu kokkuvõtteid ka järgnevad kuud (aastad), kuni oleme saavutanud oma lõppeesmärgi.

See kes teeb… see ka lõpuks jõuab!

Järgmine kord kui kohtume, siis juba saame selle salatsemise lõpetada ning tõstame lõpuks selle saladusloori ülesse! Olge mõnusad!

infoViking meeskond

Ettevõtted | Muu


Related Posts