9 asja, mis peaksid olema igal Kaitseliitlasel olemas! - infoViking

9 asja, mis peaksid olema igal Kaitseliitlasel olemas!

Kaitse on meie tugevus. See ei ole ainult meie riigi struktuur või valitsuse poliitika, see on ka meie kodanike pühendumus, valmisolek ja vastutus. Eestis kaitses mängib väga olulist rolli Kaitseliit

See vabatahtlik kaitseorganisatsioon on tähtis osa Eesti kaitsekontseptsioonist ja selle liikmed on sageli esimesed, kes seisavad silmitsi ootamatute väljakutsetega. Iga liige mängib olulist rolli meie riigi kaitsevõimekuse säilitamisel ja tugevdamisel.

Ometi pole vastupanu või vastase eemale peletamine ainult relvade ja laskemoona küsimus. See nõuab ka õiget varustust, mis suurendab meie kaitsevõimet, tagab parema mugavuse ja aitab ellu jääda.

Seega on see artikkel pühendatud üheksale asjale, mis peaksid olema igal Kaitseliidu liikmel endal olemas. Antud nimekiri on koostatud mitme Kaitseliidu liikme arvamuste ja soovituste põhiselt. 

1. Taktikalised saapad 

Saapad

Isiklikud taktikalised saapad on oluline varustuselement, mis tagavad mugavuse ka kõige raskemates oludes. Kui Kaitseliidu poolt väljastatud saapad ei pruugi alati olla kõige mugavamad, siis isiklikult valitud taktikalised saapad võimaldavad teil valida just teie jala kuju ja suurusega sobivad jalatsid. Saapa valikul on oluline pöörata tähelepanu mitmetele aspektidele: veekindlus, hingavus, mugavus, vastupidavus ja libisemiskindlus. Kvaliteetsed saapad on investeering, mis aitab tagada teie füüsilist heaolu ja suurendada teie efektiivsust.

2. Patrullkott 

Patrullkott on samuti üks väga hädavajalik osa varustusest. See on teie isiklik väike baas, kus saate hoida kõiki olulisi asju, mida võite operatsioonil vajada, alates esmaabikomplektist ja lõpetades isiklike asjadega. Patrullkotti valides tuleks keskenduda mugavusele, mahutavusele ja vastupidavusele. Ideaalne patrullkott on kerge, kuid tugeva konstruktsiooniga, mahutav ja ilmastikukindel. Korralikult organiseeritud patrullkott võib teie missiooni oluliselt lihtsustada.

3. Gaasipõleti

Gaasipõleti

Gaasipõleti on töökindel ja efektiivne vahend toidu valmistamiseks välitingimustes. See on kiirem ja ohutum alternatiiv Kaitseliidu poolt väljastatavale piiritusepõletile. Gaasipõleti on kompaktne, kerge ja lihtne kasutada. Selle kasutamine võimaldab teil kiiresti ja lihtsalt soojendada toitu või keeta vett, mis on oluline osa energia säilitamisest välitingimustes. Oluline on valida kvaliteetne gaasipõleti, mis on vastupidav ja töökindel ka kõige raskemates ilmastikutingimustes.

4. Ellujäämise komplekt

Ellujäämise karbis on kõik vajalikud tööriistad ja varustus, mis võivad olla elutähtsad ootamatutes ja kriitilistes olukordades. See sisaldab tavaliselt tuletegemisvahendeid, esmaabitarbeid, signaalseadmeid, navigeerimistööriistu ja vahendeid toidu ning vee hankimiseks. Kõik need elemendid on pakitud kompaktsesse ja kergekaalulisse kasti, mida on lihtne kaasas kanda ja mis mahub hästi teie patrullkotti. Kvaliteetne ellujäämise karp on vastupidav, veekindel ja lihtne avada. Selle sisu tuleks regulaarselt kontrollida ja vajadusel uuendada.

5. Multitool

Multitool on universaalne tööriist, mis koondab endas mitmeid erinevaid funktsioone. See võib sisaldada nuga, kääre, saagi, kruvikeerajat, konksu, purgiavajat, joonlauda ja palju muud. Multitool on kompaktne ja kerge, mis teeb sellest ideaalse vahendi, mida alati kaasas kanda. Kvaliteetne multitool on valmistatud roostevabast terasest ja on disainitud selliselt, et oleks vastupidav ja funktsionaalne.

6. Esmaabikomplekt

Med komplekt

Esmaabikomplekt ehk IFAK on samuti oluline osa iga Kaitseliidu liikme varustusest. Kaitseliit väljastab MK1 komplekti, mis koosneb zgutist, rõhksidemest ja kolmnurkrätikust, kuid reaalsetes tingimustes ei pruugi see olla piisav. IFAK peaks sisaldama laiemat valikut esmaabivahendeid, sealhulgas haava tampoone, õhkrinna plaastreid, termotehke ja muud. IFAK peaks olema kompaktne, kerge ja lihtsasti ligipääsetav. Jällegi on oluline komplekti sisu regulaarselt kontrollida ja vajadusel uuendada.

7. Kompass

Kompass on ajatu navigeerimistööriist, mis võib osutuda hindamatuks abivahendiks, kui digitaalsed seadmed või GPS-süsteemid ebaõnnestuvad. See on lihtne, kergekaaluline ja töökindel viis suuna määramiseks, eriti metsas, mägedes või muudes keerulistes keskkondades. Kvaliteetne kompass on vastupidav, veekindel ja täpne. Mõned mudelid on varustatud lisafunktsioonidega, nagu kaugusmõõtjad, kõrgusmõõturid või termomeetrid.

8. Magamiskoti kate

Magamiskoti kate on varustuselement, mis aitab tagada hea une isegi kõige raskemates ilmastikutingimustes. See kaitseb teie magamiskotti niiskuse, lume, külma või isegi putukate eest. Ideaalne magamiskoti kate on valmistatud veekindlast ja hingavast materjalist, nagu GoreTex, mis tagab kuivuse ja mugavuse. Samuti on oluline, et kate oleks kerge, kompaktne ja lihtne kasutada.

9. Matkanõud

Katelokid

Matkanõud on samuti oluline osa igapäevastest vajadustest. Kuigi Kaitseliit väljastab Rootsi kateloki, võib see osutuda suureks ja kohmakaks, eriti kui olete liikvel. Seetõttu võib olla kasulik investeerida oma poti komplekti, mis on kohandatud teie isiklike vajaduste ja eelistustega. Ideaalne poti komplekt on kompaktne, kerge, lihtne kasutada ja puhastada. See võib sisaldada erinevaid osi, nagu potid, pannid, taldrikud, tassid või isegi söögiriistad, mis kõik on hõlpsasti üksteise sisse pakitavad.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on iga Kaitseliidu liikme varustus sama oluline kui nende oskused ja pühendumus. Isiklikud taktikalised saapad, patrullkott, gaasipõleti, ellujäämise karp, hea multitool, korralik esmaabikomplekt ehk IFAK, usaldusväärne kompass, veekindel magamiskoti kate ja praktiline poti komplekt on kõik varustuselemendid, mis võivad suurendada teie efektiivsust, mugavust, ellujäämise võimalusi ning ka võitlusvõimet.

Kuigi Kaitseliit annab välja baasvarustuse, tasub meeles pidada, et igaühe vajadused ja eelistused on erinevad. Kõigi nende vahendite isiklik valimine ja soetamine võimaldab teil kohaneda oma konkreetsete vajaduste ja eelistustega, suurendades seeläbi oma võimekust ja efektiivsust.

Need varustuselemendid ei pruugi alati olla odavad, kuid need on investeering, mis tasub end ära, kui teil tekib vajadus neid kasutada. Soovitame otsida neid esemeid kvaliteetsetest militaarpoest, kus saab nõu küsida ja tooteid lähemalt uurida enne ostmist. Oluline on meeles pidada, et kvaliteetne varustus on pikemas perspektiivis ökonoomsem, mugavam ja ohutum.

Ettevõtted | Kultuur ja meelelahutus


Related Posts