Kuidas luua tõhus kodune töökoht? - infoViking
Kuidas luua tohus kodune tookohtjpg

Kuidas luua tõhus kodune töökoht?

Üha rohkem inimesi töötab kodus – ja mitte ainult karantiini tõttu. Tänu videovestlustehnoloogiale ja üha paindlikumatele ettevõtete poliitikatele on maailm teie kontor. Kuid vähesed meist on maha istunud ja mõelnud, millist ruumi me optimaalselt töötamiseks vajame. 

Ettevõtted | Muu


On 5 põhiasja, mida igaüks vajab hästi töötamiseks: loomulik valgus, mugav temperatuur, hea õhukvaliteet, mugav mööbel ja strateegia segavate tegurite vähendamiseks. Enamikku neist asjadest on üsna lihtne ehitada. Ja mis on veel oluline kodus tööruumi loomisel?

Valige asukoht

Kuidas luua tohus kodune tookoht
© eclipse_images, Getty Images Signature via canva.com

Kui teil on eraldi ruum, mida saate töötamiseks kasutada – suurepärane. Kui aga sellist võimalust pole, tuleb tõenäoliselt end sisse seada ühisesse ruumi, kööki või elutuppa. 

Vähendage visuaalset segadust ja valige koht, kus on palju loomulikku valgust. Kõige mugavam koht töönurga loomiseks on akna läheduses. Kõige tähtsam on hea valgus ja akna lähedal olles ei tunne end maailmast eraldatuna. Ärge unustage akent avada, et värsket õhku nautida. Proovige oma vaateväljas vältida kõike, mis meenutab majapidamistöid, et saaksite keskenduda ja mitte tunda end süüdi köögi koristamata jätmise pärast!

Mida mugavus teile tähendab?

Küsige endalt järgmised küsimused: 

  • Kas teil on mugav tool, millel istuda? 
  • Kas tooli kõrgust saab reguleerida? 
  • Kas toolil on käetoed? 
  • Kas teil on piisavalt ruumi, et korraldada kõik vajalikud asjad ilma segadust tekitamata? 

Need küsimused aitavad teil mõista, mida on vaja ruumi mugavaks ja otstarbekohaseks muutmiseks. Tehke nimekiri kõigist vajalikest asjadest ja seejärel mõelge, mis muudaks siin töötamise lõbusaks. Kas selleks, et teie laual oleks midagi, näiteks foto, mis toob meelde meeldivaid mälestusi? Või lihtsalt paar pastakat ja teetassi alus? Kas vajate ideede või meeldetuletuste kinnitamiseks magnettahvlit? Nende asjade teadmine võib aidata teil õiget kodukontori ruumi planeerida ja ellu viia.

Vajalikud esemed, mis võimaldavad teil töösse sukelduda, mitte olla segaduses ja tööpäeva lõpus psühholoogiliselt eraldatud, on järgmised: 

  • Ergonoomiline tool; 
  • suur monitor; 
  • mugav hiir;
  • laua korraldaja. 

Kasutage tulesid

Kodukontori valgustuse ideed on olulised ka väikeses ruumis. Lisaks ülemisele valgustusele on oluline tagada valgustus ka laua kohal. Laualambid sobivad selleks suurepäraselt, kuid kui teil napib lauaruumi, kaaluge selle asemel seinale kinnitatavat valgustit.

Kui aga soovite kasutada juba olemasolevat laualampi, saate selle nutikalt paigutada. Asetage laualambid nutikalt monitori taha, et vähendada tööpinna segadust, või lähedalasuvale riiulile. 

Kohandage oma vajadustega

Teie kodune tööruum peaks olema isiklik ja peegeldama teid. Ärge kartke kohandada seda nurka oma töövoo vajadustega. Kui olete visuaalne inimene, võib tabelite, mõttekaartide või graafikute loomine olla loomingulises protsessis väga oluline. Kinnitage seinale tahvel, kuhu saate märkida olulisi asju või ootamatuid geniaalseid ideid.

Valige oma värvid targalt

Inspireerige end värvidega, kuna need annavad kontoripinnale suurepärase kuju ja struktuuri. Värv võib mõjutada meie tuju ja võimet keskenduda ning tööd teha. 

Koduse tööruumi värvid ei pea olema neutraalsed. Erinevad erksad toonid võivad anda tuppa energiat, aidata elanikul tunda end motiveerituna ja inspireerituna. Uurige värvide tähendusi ja tehke kindlaks, millest teil kõige rohkem puudu on. Kui soovite valida rahulikku, neutraalset värvipaletti, siis elavdage ruumi toataimedega.

Kõige produktiivsem värv on oranž. Kui otsite kodus töötamisel suuremat motivatsiooni, võib oranž mapp või hiirealus olla kõik, mida vajate. See värv on kõige sobivam, kui vajate abi keskendumiseks ja ruumi organiseerimiseks.

Õnn peitub pisiasjades

Lisaks hädavajalikule tõstab tuju ka põlev lõhnaküünal või vaas värsketest lilledest või põllult lõigatud okstest ning jagab produktiivset energiat ja keskendumist kogu tööpäevaks. Kuid ärge ajage oma töölauda segamini – pidage meeles, et kirju laud on märk segasest meelest. Selle asemel soetage formadore.ee- st stiilne lauakorraldaja, mis ei aita mitte ainult lauda korras hoida, vaid motiveerib ka tööle asumist.

Rõõmu võivad tuua ja mõnusa atmosfääri luua ka kaunid esemed nagu seinakellad, vaasid, seinakaunistused, plakatid või kodulõhnad.

Otsige abi

Oleneb millega vaja abi on aga töökoha loomiseks ei ole vaja palju. Näiteks prome.ee pakub erinevaid viimistlustooteid, millega anda enda ruumile viimane lihv juurde. Kui ise ei soovi sellega tegeleda, siis saab alati kellegi ka appi kutsuda. Ole loov ja kujunda enda tuba just selliseks nagu oled unistanud.

Ettevõtted | Muu


Related Posts