Metsamaa hindamine - infoViking
Metsamaa hindamine

Metsamaa hindamine

Hea ja kvaliteetne ettevõte suudab metsamaa hinnata väga kiirelt ning vahest lausa hektari täpsusega. Metsa hind sõltub paljudest aspektidest, nagu näiteks kas sealt on juba raiutud või mitte. Metsamaa hindamisel on raiutud metsa hind on tahes tahtmata madalam. Üldiselt käib metsa väärtuse hindamine väga lihtsalt ja loogiliselt. 

Arvesse võetakse esimese asjana puude väärtust mis on mõnesmõttes kõige olulisem asi, sest puud toovad sisse peamise tulu. Peale seda arvutatakse puude väärtusest maha metsa ülestöötamise kulud. Kolmanda asjana lisanduvad veel muud transpordi kulud, milleks võib olla näiteks väljavedu ja muud metsamasinad.

Rolli mängib ka kinnistu asukoht ning kuidas on sinna ligipääs. Asukohal tuleb arvestada veel pinnase seisu, kas pinnas on rikkalik või on tegemist alaga mis on pidevalt liigniiske. Mida lihtsam on metsameestel alal toimetada, seda paremat hinda saab ettevõte pakkuda, kuna nende enda kulutsed antud kohas on madalamad. 

Oleme kokku pannud nimekirja parimatest metsamaa hindajatest, kes pakuvad omanikule väga häid võimalus ja parimat hinda. Vaata järgi!