Ehitustööd - infoViking
Ehitustööd

Ehitustööd

Ehitusest ei saa üle ega ümber. Iga hoone mida tänavapildis näed ei ole tekkinud niisama vaid selle on keegi ehitanud. Ehitus on väga lai valdkond, mis koosneb erinevatest töödest ja tegemistest.

Selleks, et saaks üldse midagi arendada on vaja teostada ehitustöid. Sellepärast toimub pidevalt erinevaid arendus-, renoveerimis- ja üldehitus tööd. 

Ehitusega seotud hinnad on väga varieeruvad ja kõikuvad. Ehitusmaterjalid on pidevalt kõikuvad. Üldiselt oleneb hind ehitusmaterjalidest, tööde teostajast, tööde mahust ja keerukusest. Kuna ehitus on lai valdkond, siis on ka mitmeid teenusepakkujaid. 

Üldehitustööd

Üldehitustööd

Remonditööd

Remonditööd

Viimistlustööd

Viimistlustööd

projekteerimine

Projekteerimine

betoonitööd

Betoonitööd

Abi ja kõrvalhoonete ehtius

Abi ja kõrvalhoonete ehitus

Maja ehitus

Maja ehitus

Elektritööd

Elektritööd

Metallitööd

Metallitööd

Torutööd

Torutööd

Ehitustööd

ehitustööd

Erinevad ehitustööd on meie igapäeva ühiskonnas väga vajalikud ning ilma suurte ja väikeste firmadeta ei kujutaks me tegelikult elu ettegi. Läbi ehituse areneb igapäevaselt meie ühiskond. Luuakse uusi töökohti, uusi ehitisi, poode ja kõike sellega seonduvat. 

Ehitustööd on kokkuvõttes väga lai termin ning sinna kuulub kõik alates lihtsatest eramu remonditöödest kuni suurte majade ja korterite renoveerimiseni välja. Kasulik on kasutada eraldi tööle spetsialiseerunud ettevõtteid, sest nemad on alati oma töös eksperdid ning teavad kuidas saada kõige parem tulemus. 

Remonditööd

Remonditööd võivad suurespildis jaguneda kahte leeri. On olemas tööd, mis on juba pikalt ette planeeritud ning samuti on ka tööd, mis vajavad kohest sekkumist ning juhtuvad ettearvamata. Erinevad ettevõtted suudavad teostada väga erinevas suuruses remonditöid erinevates hoonetes. 

Tihti esineb plaatimistöid kohtades kus ei kannata väga kaua remondiga oodata. Sellised kohad võiksid olla just köögis või vannitoas, mis mängivat eriti suurt rolli korter elamus. Tihti remonditakse asju mille remondiga viivitamine võib tuua just suuremat kahju kui kasu. 

ehitustööd

Viimistlustööd

Sellised ehitustööd on vajalikud hoones just viimase lihvi andmiseks. Ehitusel on viimistlus oluline, sest sellest sõltub suuresti tehtud töö üldine ilme ja emotsioon. Halvasti sooritatud viimistlustööd muudavat ehituse pealtnäha ebakvaliteetseks ning kliendil tekib ilmselt palju erinevaid küsimusi. 

Populaarsemad viimistlustööd võivad näiteks olla erinevad maalritööd, tapeetimine ja selle eemaldamine, lagede, seinte või aknalaudade värvimine ja. Näiteks korhvimine või erinevate pindade tasandamine ja lihvimine. Viimistlustöid tuleb ette ka näiteks laste ja lemmikloomade pärast kes mõtlevad, et tapeet on koht kuhu sodida või mõned ebasobilikud kohad mida ei tohiks närida. 

Üldehitustööd

Ehitus on väga lai mõiste ning hõlmab endast väga palju erinevaid töid. Ehitustööd on koondatud tänapäevaks juba ühe ühtse mõiste alla ning see hõlmab endast praktiliselt kõike, mis tarvis läheb. Alustades näiteks projekteerimisest kuni täieliku tootmise ja rajamiseni välja. 

Selline teema nagu “võtmed kätte” lahendus on väga populaarne ning kliendile väga lihtne lähenem ine. Samuti on selline ehitus kokkuvõtvalt odavam ka tellijale. Üldised ehitustööd võivad olla veel näiteks lammutamine, uste ja akende paigaldamine või hoopis müüritööd. 

Enamasti on ehituses sellised tööd just peatöövõtjaks, kuid pigem ettevõttele kes tegeleb arendamisega. Kliendile on peatöövõtt väga lihtne ja mugav, sest firma vastutab kõikide asjades eest, alustades ehitus etappidest kuni lõpetamiseni välja. Sarnased ehitustööd on populaarsed nii suurtele, kui ka keskmise suurusega projektide seas.  

Katusetööd

Ehituses võid kutsuda katust, kui ülemiseks vundamendiks. Kui maapinna juures mängib suurt osa vundament, mis on sinu majale kui alustala, hoiab seda püsti ning pakub soojustust. Siis katus on tegelikult sama tähtis, sest halb katus muudab elamise väga piinarikkaks. 

Katus on üks maja kõige olulisem osa ning sellepärast tuleb selle ehitust võtta eriti tõsiselt ja ehitustööd tuleks teha kvaliteetselt. Kui katusetööd teha üle käte võib üsna pea leida ennast lisainvesteeringute ja parandustööde juurest. Kui katus on õigesti ja kvaliteetselt paigaldatud püsib ta aastad.

Eestis on kõige populaarsem viilkatus, kuid ehitatakse palju ka lamekatuseid. See mis täpselt sinule sobib sõltub sinu maja projektist. Sõltuvalt katusetüübile saab valida endale ka kõige meelepärasema materjali.

ehitustööd

Fassaaditööd

Fassaaditööd jagunevad peamiselt just fassaadide soojustamiseks ja renoveerimiseks. Kvaliteetsed fassaadid on olulised nii eramute, kui ka kortermajade puhul. Tihti vajad fassaditöid just ühiskondlikud ehitised ning eriti palju on neid just Eesti suuremates maakondades ja linnades nagu näiteks Tartu või Tallinn. Fassaadi soojustamine on oluline just elukvaliteedi tõstmise puhul. Sellega vähenevad ka tulevased küttearved ning kokkuvõttes on tegu investeeringuga, mis toodab ennast tagasi. 

Peale soojustamise teostatakse ka fassaadi krohvimist, renoveerimist, värvimist, kui ka vajadusel hoopis puitfassaadide ehitamist. Puitfassaadid on kasulikud pigem eramute puhul. Neid ehitatakse tihti tellis majadele, andes neile parema soojustuse kui ka ilusa välimuse. Fassaadi ehitus ei saa olla tehtud üle jala, sest need peavad taluma väga muutlike ilmastiku tingimusi ning täitma oma eesmärki sõltumata aastaajast. 

Betoonitööd

Betoonitööde teenusepakkujaid on üle Eesti väga palju. Peamised ettevõtted jäävad Harjumaale, Pärnumaal kui ka Tartumaale. Sellest tulenevalt on võimalik endale vastavad eksperdid leida väga lihtsa vaevaga. Betoonitööd on samuti suhteliselt üldine mõiste ning hõlmavad endast väga paljusid erinevaid töid alustades põrandate valamisest kuni betoonikonstrutksioonide ehitamiseni välja. 

Tööde hind kujuneb suuresti töö mahust ning täpsema hinnakirja leiad iga ettevõte enda kodulehelt või siis nendelt pakkumist küsides. Ettevõtete valik on suur ning ehitustööde hinnad kindlasti ka natukene erinevad. 

Betoon on ehitusel väga hea materjal ning seda just oma tugevuse pärast. Lisaks on võimalik teda väga hästi vormida ning valada vastavalt enda soovile. Peale kasutajasõbralikkusele on betoon ka väga hea soojusjuht. Need on ka peamised põhjused, miks betooni ehitusel kõige rohkem kasutatakse ning miks temast lugu peetakse. 

Renoveerimistööd

Nagu kõik asjad siin maailmas, jäävad ka ehitised aja hammasrataste alla ning vajavad mingi hetk remonti või renoveerimist. Ehitusettevõtted tegelevad peamiselt eramute, suurte ärikeskuste, kui ka korterite renoveerimisega. Renoveerimistööd võivad olla seinast seina ning see sõltub täielikult objektist endast, mis parasjagu remonti tahab. Võib juhtuda, et soovitakse terve hoone täielikku renoveerimist. 

Mida ehitustöid tellides meeles pidada?

Enne kui hakkad ehitustöödega pihta on soovitatav küsida pakkumist mitmest eri ettevõttest. Seda muidugi juhul, kui sul ei ole juba usaldusväärset partnerit, kellega varem koostööd oled teinud. Tasuks uurida nende varasemalt tehtud töid ja kogemust. Oluline on teada, kas nad on sarnaseid projekte ka varem teinud ning kuidas nendega läinud on.

Kindlasti ei tasuks valida ehitusettevõtet hinna järgi, sest odavam ei ole alati parim lahendus. Tööd peavad olema kvaliteetsed, sest siis tekib tulevikus vähem probleeme ning ei tule tegelede ootamatute teemadega mis võivad häirima hakata.

ehitustööd

Miks kasutada Infovikingu’t ehitusettevõtte leidmiseks?

Infoviking on kokku pannud listi kõige usaldusväärsematest ehitusettevõtetes, kes pakuvad erinevaid ehitustöid üle terve Eesti. Ettevõtted omavad oma valdkondades pikaajalist kogemust ning pakuvad parimat kvaliteeti. 

Nende eesmärk on teha tööd nii, et klient oleks rahul. Ühtlasi oleme valinud enda listi ettevõtted, kes peavad tugevalt kinni tähtpäevadest, et projekt ei läheks venima.